Makrama na ścianę, boho dekoracje, ozdoby ze sznurka

Grafika do gry Unzipper

Grafika do gry Unzipper

Jakiś czas temu zaczęłam z TAAHem robić grę „Unzipper”, z lekka zainspirowaną naszymi ulubieńcami  Monty Phytonem. To miała być zwykła zręcznościówka. Miała, bo gry nie skończyliśmy, choć pomysły na nią były naprawdę niezłe i śmieszne, przez co miło się pracowało. Mam nadzieję, że jeszcze do niej wrócimy.

W grze brały udział cztery główne postacie, które spotykały różne dziwne przygody. Oto nasi bohaterowie nazywani przez nas roboczo:

1. Pan Męski – nieokrzesany brutal,

meski

2. Niuniek – lekko zniewieściały elegancik, przesadnie dbający o fryzurę

niuniek

3. Słodka – naiwna i niewinna, zbierająca koty i wazony staruszka

slodka

4. Zbuntowana – zgorzkniałe, nienawidzące wszystko babsko

zbuntowana

Oprócz głównych postaci w grze pojawiają się bohaterowie drugiego planu: Bomber – wzorowany na phytonowskim dummym. U nas Bomber przeszkadza  podrzucając wybuchające bomby.

bomber

Jest jeszcze Dziadek, biorący udział w wyścigu, kot, którego wyeliminowanie odbiera zdobyte punkty i ptak zrzucający na graczy jajka.

dziadek

kotiptak

 

 

Na początek nasza czwórka ląduje „Na sznurkach” i to dosłownie. Zostaje przypięta za gacie na sznurki do suszenia prania. Zadanie polega na strąceniu jak największej ilości postaci i określonym czasie. W zadaniu przeszkadza Bomber zostawiający bomby. Sznurki przesuwają się w różnych kierunkach i przyśpieszają.

 

na_szurkach

Kolejnym wyzwaniem jest TapTap. Bohaterowie zostają uwięzieni w dziurach i rozgniata je wielka stopa. Na planszy pojawia się kot i jak mówiłam wcześniej, nie można go zabić.

taptap

 

Po tej drastycznej rozgrywce czwórka trochę odpoczywa. Trafiają na wyścig, w którym bierze udział dziadzio na wózku.  Walka toczy się o każdą… godzinę :).

tlo_dekatlon

I to by było na tyle :).

Całą oprawę graficzną starłam się utrzymać w stonowanych, przyjemnych i ciepłych barwach. Fakturą starego papieru rzuconego na tła chciałam oddać lekko oldskoolowy charakter. Pochwalę się jeszcze zapleczem do obsługi gry – plansza wyboru leweli…

tlo_wybor_leveli

 

I game over.

tlo_gameoverDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *